Beskrivning
Sky är en enkelväggig och BPA-fri flaska tillverkad av Eastman Tritan™. Flaskan är mycket lätt och rymmer 650 ml vätska. Stör fördel med denna flaska är att den även är mycket stöttålig. Storlek mässigt så passar denna vattenflaska i de flesta sidofack på ryggsäckar samt i mugghållaren i bilen. Flaskan öppnas genom att vrida runt flaskans lock. Den har även ett inbyggt bärhandtag.
Trycket på flaska placeras på framsida och du anpassar det i designverktyget. Här bestämmer du vilken färg flaskan ska ha samt utseendet på flaskans tryck.
Du kan alltid kontakta oss på info@expofy.se eller 0771-75 35 00 om du behöver hjälp eller rådgivning.
| Material | Eastman Tritan™ |
| Höjd | 25,7 cm |
| Diameter | 6,7 cm |
| Vikt | 86 gram |
| Volym | 650 ml |
| Tryckmetod | Screentryck (1-4 färger) och Digital transfer (Fullfärg) |
| Tryckyta | Framsidan |
Färg vattenflaska (PMS referensfärg)
| Vit | Vit |
| Röd | 186c |
| Orange | 1585c |
| Rosa | 233c |
| Blå | 2756c |
| Grön | 368c |
| Svart | Svart |
Passar perfekt tillsammans med:
-
Pixi sublimering mugg – Vit
Från Från / st / st Lägg i varukorg -
Trucker keps
Från Från / st / st Lägg i varukorg -
Quebec kortärmad tröja – Herr
Från / st Välj (3 varianter) -
Hero kortärmad t-shirt – Herr
Från 62.00 kr /st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Trucker keps – Helfärgad
Från Från / st / st Lägg i varukorg


















