Beskrivning
Sky är en enkelväggig och BPA-fri flaska tillverkad av Eastman Tritan™. Flaskan är mycket lätt och rymmer 650 ml vätska. Stör fördel med denna flaska är att den även är mycket stöttålig. Storlek mässigt så passar denna vattenflaska i de flesta sidofack på ryggsäckar samt i mugghållaren i bilen. Flaskan öppnas genom att vrida runt flaskans lock. Den har även ett inbyggt bärhandtag.
Trycket på flaska placeras på framsida och du anpassar det i designverktyget. Här bestämmer du vilken färg flaskan ska ha samt utseendet på flaskans tryck.
Du kan alltid kontakta oss på info@expofy.se eller 0771-75 35 00 om du behöver hjälp eller rådgivning.
| Material | Eastman Tritan™ |
| Höjd | 25,7 cm |
| Diameter | 6,7 cm |
| Vikt | 97 gram |
| Volym | 650 ml |
| Tryckmetod | Screentryck (1-4 färger) och Digital transfer (Fullfärg) |
| Tryckyta | Framsidan |
Färg vattenflaska (PMS referensfärg)
| Röd | 186c |
| Orange | 1585c |
| Blå | 2756c |
| Grön | 375c |
| Svart | Svart |
Passar perfekt tillsammans med:
-
Zeus shoppingkasse – Non Woven
Från 21.00 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Godiskask – Grön metall 0,9 – 2,7 kg
Från 199.00 kr Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Madras bomullskasse
Från 31.00 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Pix sublimerande mugg – Färg
Från Från / st / st Lägg i varukorg -
Sun Ray solglasögon
Från 13.50 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan

















