Beskrivning
Snygga solglasögon i retrodesign
Solglasögon är den perfekta profilprodukten för sommarens evenemang. Något som ofta uppskattas på mässor, festivaler och andra utomhusaktiviteter. Glasögonen överensstämmer med EN ISO 12312-1 och har linser med UV400 som är klassade som kategori 3. Det gör dessa glasögon till ett utmärkt val av solglasögon för att skydda mot stark sol.
Trycket på solglasögonen placeras på sidorna på glasögonens bågar här har du möjligt att trycka ditt motiv på båda sidorna av glasögongen. På solglasögonens tryckyta anpassar du själv i designverktyget hur stort du vill trycka din logotyp.
Du kan alltid kontakta oss på info@expofy.se eller 0771-75 35 00 om du behöver hjälp eller rådgivning.
| Material | PC Plastic |
| Längd | 14,5 cm |
| Bredd | 15 cm |
| Höjd | 5 cm |
| Vikt | 24 gram |
| Tryckmetod | Tampontryck (1-4 färger) |
| Tryckytor | Vänster båge, höger båge eller båda sidor |
Färg solglasögon (PMS referensfärg)
| Vit | Vit |
| Gul | 122c |
| Röd | 186c |
| Orange | 1585c |
| Lila | 3542c |
| Rosa | 3527c |
| Aqua | 319c |
| Blå | 286c |
| Grön | 368c |
| Svart | Svart |
Passar perfekt tillsammans med:
-
Pep powerbank – 4000 mAh
Från 103.00 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Juice powerbank – 4000 mAh – Trådlös laddning
Från 167.00 kr / st Lägg i varukorg -
Godiskask – Grön metall 0,9 – 2,7 kg
Från 199.00 kr Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Nevada bomullskasse
Från 31.00 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Sky flaska med transparent kropp
Från 51.00 kr / st Lägg i varukorg





















