Beskrivning
Madras bomuskasse är budgetkassen som passar utmärkt för olika evenemang, mässor och konferenser. Tack vare de färgade handtagen kan kassen bli en härlig färgklick som sticker ut. Väskans handtag är på 30 cm och passar utmärkt att bära över axeln.
Trycket på väskan går placera på både fram och baksida och du anpassar det i designverktyget. Här bestämmer du vilken färg väskan ska ha samt utseendet på trycket.
Du kan alltid kontakta oss på info@expofy.se eller 0771-75 35 00 om du behöver hjälp eller rådgivning.
| Material | Bomull, 140 g/m2 |
| Längd | 38 cm |
| Höjd | 42 cm |
| Vikt | 67 gram |
| Färg | Du hittar alla valbara färger i bildgalleriet. Om du är osäker på en färg kan du kontakta oss för en provbeställning |
| Tryckmetod | Screentryck (1-4 färger) eller Digital transfer (full färg) |
| Tryckytor | Fram- och baksida |
Färg väska (PMS referensfärg)
| Vit | Vit |
| Gul | 122c |
| Röd | 186c |
| Orange | 1585c |
| Lila | 7678c |
| Rosa | 210C |
| Blå | 3005c |
| Mörkblå | 286c |
| Marinblå | 289C |
| Grön | 347c |
| Ljusgrön | 368c |
| Grå | 430c |
| Svart | Svart |
| Neutral | Neutral |
Passar perfekt tillsammans med:
-
Trucker keps – Helfärgad
Från Från / st / st Lägg i varukorg -
Azurite ekologisk t-shirt – Herr
Från 128.00 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Sun ray solglasögon – färgad front
Från 16.00 kr / st Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Godiskask – Grön metall 0,9 – 2,7 kg
Från 199.00 kr Välj (3 varianter) Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Pixi sublimering mugg – Vit
Från Från / st / st Lägg i varukorg
























